października 08, 2018

Kim jestem?


Przedmioty znalezione w żołądku słonia morskiego Rolanda, który zakończył życie 21 sierpnia 1961 roku stały się bodźcem do stworzenia wystawy w berlińskim zoo. Przedmioty te były swoistą mieszaniną przypadkowych rzeczy, których postanowił się pozbyć człowiek. Dubravka Ugresić widziała jednak w tych, na pierwszy rzut oka, przypadkowych przedmiotach o wiele większe związki. Cała ta anegdotyczna historia stała się tekstem wprowadzającym do jej książki. Najistotniejszy dla mnie fragment przytoczę, gdyż podobnie postrzegam moje myśli i pomysł na tego bloga: (...) w analogiczny sposób należy czytać poniższe rozdziały i fragmenty. Jeżeli czytelnik odniesie wrażenie,że między nimi nie ma sensowniejszych i głębszych związków, niech będzie cierpliwy, więzi stopniowo same się wytworzą. Wierzę,że podobnie będzie z moimi wpisami. 

Kim jestem?

Mam na imię Zuzanna. Z wykształcenia jestem historyczką i archiwistką. Szczególnie interesuje mnie kostiumologia (jest to nauka o strojach na przestrzeni wieków), dlatego dość uzasadnione jest to, że moda jest bliska mojemu sercu. Chociaż na te tematy patrzę przez nieco inny pryzmat. Szczególnie interesuje mnie  perspektywa historyczna i to jak my, kobiety byłyśmy postrzegane ( i jesteśmy!) poprzez styl ubierania. W te elementy uwikłana jest także historia kobiet i kultury, która dla nas szczególnie w XX w. nabrała tempa. Bliska mojemu sercu jest także sztuka, ambitne kino oraz muzyka lat 50. i 60, ale także moda współczesna.

Cenię sobie minimalizm, choć musiało minąć kilka lat zanim to zrozumiałam. Człowiek stale ewoluuje. Z czasem zaczęłam doceniać nie tylko taki styl ubierania, co styl bycia. Stale w minimalizmie szukam spokoju ducha. Lubię, gdy strój jest elegancki, ale jednocześnie wyważony. W mojej szafie można znaleźć znane metki, choć większość z nich nabyłam w second-handzie. Jestem zdania, że nie trzeba wydawać majątku, aby posiadać ubrania dobrej jakości. Nie tym mierzy się człowieka. Sztuką jest z "niczego" stworzyć "coś". 

W przypływie myśli zdecydowałam się wykreować dla siebie przestrzeń w blogosferze, w której będę mogła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat mody, kinematografii, sztuki, książek i muzyki, a także opisać jak postrzegam świat. Mam nadzieję,że uda mi się zrobić to w przystępny sposób , a między mną a Wami więzi stopniowo same się wytworzą

płaszczPrinciples
golf: Primark
cygaretki: TopShop
pozostałe elementy: no name

Do napisania już wkrótce!

10 komentarzy:

 1. Powodzenia! Czuje że ten blog będzie cudowna sztuką!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję,że spełnię oczekiwania. :)

   Usuń
 2. Witaj Zuzanno! Nie dawno widziałyśmy się u mnie (Urodzianka.pl), teraz ja odwiedzam Ciebie :-) Mam nadzieję, że uda się nam wspólnie wspierać :-) Pozdrawiam cię serdecznie! Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Zuziu Twój wpis aż zachęca by przyjrzeć się Twojemu blogi bliżej i zostać na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też mam nadzieję, że te więzi się wytworzą, bo Twój blog bardzo ciekawie się zapowiada :) Historia kobiet mnie również jest bliska, więc ucieszyło mnie, że o tym piszesz.
  Podoba mi się u Ciebie! Obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz bardzo ciekawą osobowość, właśnie przeczytałam Twój blog od deski do deski i cieszę się, że nie Jesteś kolejną kosmetyczną blogerką, buziaki dla Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, to naprawdę bardzo, bardzo miłe. Dziękuję Ci za te słowa! :)
   Również ślę buziaki! :)

   Usuń

Copyright © 2016 suzvintage , Blogger